Wyrok dla porywaczy z Olsztyna bez zmian

W dniu 21 września 2017r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji w sprawie dotyczącej porwania mężczyzny w Olsztynie (sygn. akt II AKa 132/17). Sąd odwoławczy nie podzielił zarzutów zawartych w rozpoznawanych skargach odwoławczych, dotyczących naruszenia przepisów postępowania i błędu w ustaleniach faktycznych.

Podając ustne motywy rozstrzygnięcia sędzia sprawozdawca podkreślił, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został oceniony prawidłowo i z zachowaniem wszelkich reguł przewidzianych prawem. Argumentacja apelujących nie była przekonująca i miała charakter wyłącznie polemiczny, sprowadzała się do negowania sprawstwa oskarżonych i kwestionowania wiarygodności dowodów obciążających. Tymczasem w sprawie zgromadzono obszerny materiał dowodowy i twarde dowody obciążające, którym oskarżeni nie są w stanie zaprzeczyć.

Także cena prawna zachowania oskarżonych oraz wymierzone im kary Sąd Apelacyjny uznał za prawidłowe, nie znajdując żadnych podstaw do ich weryfikacji.

Wyrok jest prawomocny.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....