Apelacja ubezpieczyciela oddalona

Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił apelację towarzystwa ubezpieczeniowego w sprawie dotyczącej rekompensaty za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym, uznając ją za całkowicie niezasadną (sygn. akt I ACa 863 17).

 

Sędzia sprawozdawca wyjaśniła, że pozwany nie wykazał zasadności zgłoszonych zarzutów, które zmierzały do podważenia poczynionych przez Sąd Okręgowy ustaleń faktycznych co do sytuacji życiowej powoda za życia żony i po jej śmierci. Sąd odwoławczy podzielił w pełni zarówno te ustalenia, jak i wynikający z nich wniosek o istotnym pogorszeniu sytuacji życiowej powoda, zarówno w związku z niekorzystną zmianą sytuacji materialnej, jak i pozbawieniem go stałej pomocy świadczonej przez osobę najbliższą. Żona powoda pomagała mu w codziennych czynnościach, zajmowała się też prowadzeniem gospodarstwa domowego, a z uwagi na wiek i stan zdrowia mogła to robić jeszcze przez wiele lat. Dlatego też przyznana powodowi z tego tytułu kwota 25 tys. zł odszkodowania jest odpowiednia.

 

Wyrok jest prawomocny.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....