Kradzieże drogich samochodów

W dniu 20 czerwca 2018r., godz. 11.45, s. IV Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpozna sprawę zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami drogich samochodów (sygn. akt II AKa 70/18).

Z ustaleń Sądu Okręgowego w Olsztynie wynika, że grupa przestępcza miała działać w 2004r. w Olsztynie i innych miastach Polski. Po upatrzeniu odpowiedniego pojazdu, zwłaszcza na drogach prowadzących od zachodniej granicy, członkowie grupy podążali za nim, aby w dogodnym dla siebie momencie dokonać kradzieży. W tym celu oskarżeni niekiedy podróżowali na terenie całego kraju na znaczne odległości. W razie potrzeby współdziałali jeszcze z innymi nieustalonymi osobami. Kradzione samochody zbywali paserom, zabierali zaś dla siebie wartościowe przedmioty znajdujące się w pojazdach. Dysponowali szczegółową wiedzą na temat metod kradzieży, jak i niezbędnymi urządzeniami, w tym modułami elektronicznymi służącymi do dokonywania kradzieży samochodów określonego typu.

Czterech głównych oskarżonych uznanych za winnych zarzucanych im przestępstw otrzymało kary łączne w wysokości po 8 lat pozbawienia wolności, zaś kobiecie oskarżonej o paserstwo wymierzono karę 6 miesięcy ograniczenia wolności.

Sąd Apelacyjny rozpozna apelacje obrońców oskarżonych, skierowane co do winy i kary.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....