14 lat w zakładzie karnym za zabójstwo żony

        Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Łomży w sprawie mieszkańca Czyżewa oskarżonego o znęcanie się nad żoną i jej zabójstwo. Apelacja wywiedziona przez obrońcę oskarżonego, zarówno w zakresie zarzutów, jak i wniosków końcowych, została uznana za niezasadną.

        Sędzia sprawozdawca podkreśliła, że Sąd Okręgowy wnikliwie i wszechstronnie ocenił materiał dowodowy oraz wszystkie okoliczności mające znaczenie dla zrekonstruowania przebiegu zdarzeń. W oparciu o nie prawidłowo zweryfikował linię obrony oskarżonego. Ustalenia faktyczne w zakresie uznania sprawstwa i winy oskarżonego nie zawierają istotnych błędów i nie mogły zostać skutecznie zakwestionowane.

        Brak jest też podstaw do zmiany wyroku w części dotyczącej orzeczenia o karze, która wymierzona została z uwzględnieniem stopnia społecznej szkodliwości przypisanych przestępstw i stopnia zawinienia oskarżonego. 

        Wyrok jest prawomocny.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....