Prawomocny wyrok za zabójstwo kobiety w Łapach

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Białymstoku wobec mężczyzny oskarżonego o zabójstwo kuzynki na terenie ogródków działkowych w Łapach (sygn. akt II AKa 88/18).

Apelacja obrońcy kwestionującego poczynione w sprawie ustalenia faktyczne nie została uwzględniona. Sędzia sprawozdawca zaznaczyła, że brak jest jakichkolwiek podstaw do uznania, że oskarżony działał w tzw. afekcie, czyli pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami, a w konsekwencji do zmiany kwalifikacji prawnej czynu, którego się dopuścił na łagodniejszą, tj. art. 148 § 4 k.k. O ile zachowanie pokrzywdzonej mogło go zdenerwować, to kobieta w żaden sposób mu nie zagrażała, a okoliczności zajścia nie mogą usprawiedliwić jej zabójstwa.

Sąd odwoławczy nie dopatrzył się też żadnych powodów do weryfikacji wymierzonej oskarżonemu kary 9 lat pozbawienia wolności.

Wyrok jest prawomocny.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....