Sprawa śmiertelnego wypadku w trakcie budowy Centrum Handlowego PLAZA w Suwałkach

W dniu 20 grudnia 2018r., godz. 9.00, s. IV Sąd Apelacyjny rozstrzygnie prawomocnie o odpowiedzialności karnej osób, którym postawiono zarzuty w związku z wypadkiem na budowie galerii Plaza w Suwałkach, do której doszło w lutym 2010r. (sygn. akt II AKa 186/18).

 Wskutek zdarzenia zginęło 3 robotników, którzy spadli z kilkunastometrowej platformy, czwarty odniósł poważne obrażenia. Oskarżeni to m.in. właściciele firm - podwykonawców, brygadzista, kierownik budowy i inspektor nadzoru budowlanego. Prokurator oskarżył ich o niedopełnienie obowiązków i narażenie kilkudziesięciu osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz nieumyślne spowodowanie śmierci 3 osób.

Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał trzy osoby za winne przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, skutkującego śmiercią trzech osób i ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu czwartej osoby, tj. czynu z art. 163 § 1 pkt 2 k.k. w zw. z art. 163 § 4 k.k. i wymierzył im kary od 1 roku i 6 miesięcy do 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania na okres próby. Kierownik budowy i inspektor nadzoru budowlanego zostali uniewinnieni.

 

Sąd odwoławczy rozpozna apelacje wniesione przez obrońców trojga skazanych mężczyzn oraz pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....