Usiłowanie zabójstwa byłej żony

W dniu 15 stycznia 2019r., godz. 10.15 s. IV Sąd Apelacyjny rozpozna sprawę Roberta K., któremu prokuratura postawiła zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad wspólnie zamieszkałą byłą żoną oraz usiłowania jej zabójstwa poprzez zadanie kobiecie ciosów nożem w klatkę piersiową i brzuch. Do zdarzenia miało dojść w sierpniu 2017r. w Suwałkach (sygn. akt II AKa 208/18).

            Sąd Okręgowy w Suwałkach, uznając oskarżonego winnym zarzucanych mu czynów za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej w postaci choroby realnie zagrażającej życiu wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności,  zaś za czyn z art. 207 § 1 k.k. karę 1 roku pozbawienia wolności oraz karę łączną 10 lat pozbawienia wolności.

            Z uwagi na częściowe wyłącznie jawności rozprawy przed Sądem Okręgowym oraz utajnienie motywów wyroku szczegóły zdarzenia nie mogą zostać podane.

Sąd Apelacyjny rozpozna środek odwoławczy wniesiony przez obrońcę oskarżonego.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....