Dalszy ciąg sprawy o usiłowanie zabójstwa żony

Na dzień 24 kwietnia 2019r., godz. 13.30, s. IV wyznaczono nowy termin rozprawy w sprawie o usiłowanie zabójstwa (sygn. akt II AKa 171/18).

Tytułem przypomnienia: oskarżony, 70-letni obywatel Niemiec, latem 2017r. wraz z żoną i córką przebywał z wizytą u teściów. W dniu zdarzenia między małżonkami doszło do kłótni o pieniądze. W jej trakcie nietrzeźwy oskarżony wziął latarkę, w której miał schowaną rurę metalową z komorą nabojową, w której znajdował się nabój z mechanizmem spustowym, z którego to urządzenia można było oddać strzał.  Mężczyzna wymierzył ją w klatkę piersiową żony i zagroził jej pozbawieniem życia, a w pewnej chwili chcąc oddać do niej strzał nacisnął na spust, jednak potknął się nieznacznie i strzał okazał się niecelny. Oskarżony trafił w parapet i futrynę okna, strzał padł w odległości kilku centymetrów od pokrzywdzonej. Kobieta wyskoczyła przez okno, pobiegła do sadu, który znajdował się za domem, a po chwili ukryła w pobliskim rowie melioracyjnym. Prokurator oskarżył go o usiłowanie zabójstwa żony, za co Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał go nieprawomocnie i wymierzył kare 5 lat pozbawienia wolności.

Na poprzednim terminie rozprawy Sąd Apelacyjny wznowił przewód sądowy i dopuścił dowód z pisemnej opinii uzupełniającej biegłego z zakresu badań broni i balistyki celem wypowiedzenia się, czy w okolicznościach zdarzenia oddany przez oskarżonego strzał z przedmiotowej broni (mając na uwadze siłę rażenia tj. wielkość śrucin, siłę wyzwolonych gazów, odległość od celu) w sposób realny zagrażał życiu pokrzywdzonej.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....