Śmierć z rąk konkubenta

W dniu 6 czerwca 2019r., godz. 9.00, s. IV Sąd Apelacyjny zajmie się sprawą śmierci kobiety w okolicach Gołdapii (sygn. akt II AKa 101/19). Do zdarzenia doszło we wrześniu 2017r. w miejscowości Pietraszki.  Zarzut zabójstwa pokrzywdzonej prokurator postawił jej konkubentowi.

Z ustaleń Sądu Okręgowego w Suwałkach wynika, że w dniu zdarzenia między konkubentami doszło do awantury. W jej trakcie oskarżony najpierw uderzał ją pięściami i kopał w różne części ciała, a następnie nożem kuchennym o długości ostrza 20 cm zadał jej 8 ciosów, w tym 2 śmiertelne drążące do serca oraz przecinające tchawicę, przełyk oraz tętnicę szyjną. Oskarżony działał w stanie upojenia alkoholowego, obiektywnie bez żadnego powodu. W toku postępowania mężczyzna przyznał się do winy, jednak twierdził że nie pamięta szczegółów zdarzenia. Sąd Okręgowy uznał, że działał on w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia kobiety i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności.

 

Wyrok w części dotyczącej kary zaskarżył obrońca oskarżonego, domagając się orzeczenia kary w dolnej granicy ustawowego zagrożenia, tj. w wysokości 8 lat pozbawienia wolności. Argumentował on, że oskarżony nie jest głęboko zdemoralizowany, a jedynie ma poważny problem z alkoholem, pod wpływem którego zachowuje się agresywnie. Darzył on uczuciem konkubinę, która również sięgała po alkohol i nie pozostawała bierna podczas kłótni z oskarżonym. Kluczowe dla resocjalizacji oskarżonego jest wyleczenie go z nałogu, co skutecznie umożliwi kara 8 lat pozbawienia wolności, dłuższy pobyt w izolacji nie jest konieczny.

 

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....