10.05.2012 - II AKa 74/12

W dniu 10.05.2012r., o godz. 9.00 na sali nr IV odbędzie się sprawa, w której Sąd Okręgowy w Łomży skazał Grzegorza L. na karę 25 lat pozbawienia wolności za to, że w dniu 4.05.2011r. w Grajewie działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia swojej żony, uderzył ją co najmniej 27 – krotnie nożem (...) co doprowadziło do jej śmierci.

Apelację od wyroku złożył obrońca oskarżonego zarzucając naruszenie przepisów postępowania poprzez dowolną ocenę zebranego materiału dowodowego oraz rażącą niewspółmierność kary i wniósł o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania Sądowi I instancji, ewentualnie zmianę wyroku poprzez wymierzenie oskarżonemu kary 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa została zarejestrowana pod numerem II AKa 74/12

W sprawie wyłączono w całości jawność rozprawy od momentu przystąpienia przez oskarżonego do składania wyjaśnień.

Sąd Okręgowy w Łomży zezwolił przedstawicielom mediów na dokonywanie za pomocą aparatury utrwaleń obrazu i dźwięku z przebiegu rozprawy w części jawnej z zastrzeżeniem, że nie można ujawniać pełnych danych personalnych oskarżonego oraz jego twarzy.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....