Zabójcy bezdomnego mężczyzny nie unikną kary

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok dla dwójki sprawców zabójstwa bezdomnego mężczyzny w Szczytnie (sygn. akt II AKa 150/18).

Sędzia sprawozdawca wyjaśniła, że zgromadzony materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje, że pokrzywdzony został bestialsko pobity i półnagi pozostawiony na klatce schodowej. Feralnej nocy przebywał on wyłącznie w towarzystwie oskarżonych, zatem nikt inny poza nimi nie mógł się dopuścić tej zbrodni. Wobec braku naocznych świadków zdarzenia i sprzecznych wyjaśnień oskarżonych dokładne odtworzenie wszystkich szczegółów zajścia nie było możliwe, jednak zgromadzone dowody pozwoliły na jednoznaczne ustalenie, że sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu, a ich zamiarem bezpośrednim było pozbawienie pokrzywdzonego życia. Wskazuje na to przede wszystkim wyjątkowo brutalny sposób ich działania, rodzaj użytych narzędzi, a także pozostawienie pobitego pokrzywdzonego na klatce schodowej i brak jakiegokolwiek zainteresowania jego losem.

Sąd Apelacyjny nie znalazł też żadnych okoliczności, które uzasadniałyby złagodzenie orzeczonych wobec oskarżonych kar, które pozostają adekwatne do ich winy i okoliczności przestępstwa.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....