Złagodzenie kary za usiłowanie zabójstwa

Sąd Apelacyjny w Białymstoku zmienił w części orzeczenia o karze wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie wydany w sprawie mężczyzny oskarżonego o usiłowanie zabójstwa (sygn. akt II AKa 166/17).

Analizując apelację wniesioną przez obrońcę oskarżonego sąd odwoławczy jako zasadny uznał jedynie zarzut rażącej niewspółmierności orzeczonej wobec oskarżonego kary 4 lat pozbawienia wolności za przypisane mu usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym.  W pozostałym zakresie skarga apelacyjna okazała się niezasadna.

Sędzia sprawozdawca podkreślił, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został oceniony prawidłowo, a poczynione ustalenia faktyczne zasługują w pełni na aprobatę.

Czytaj więcej...

Tragiczny finał spotkania przyjaciół

W dniu 19 października 2017r., godz. 10.30, s. IV Sąd Apelacyjny rozpozna sprawę młodego mężczyzny oskarżonego przez prokuratora o usiłowanie zabójstwa narzeczonej oraz przyjaciela (sygn. akt II AKa 166/17).

Czytaj więcej...

Wyrok w sprawie śmiertelnego ugodzenia nożem utrzymany w mocy

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Ostrołęce

Czytaj więcej...

Śmiertelne skutki kłótni kolegów „od kieliszka”

W dniu 12 października 2017r., godz. 12.30, s. IV Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpozna  apelacje prokuratora i obrońcy oskarżonego w sprawie o zabójstwo (sygn. akt II AKa 151/17).

Czytaj więcej...

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....