Fundacja Ochrony Zdrowia „Wsparcie”

18 kwietnia 2018 r. został powołany na kolejną kadencję zarząd Fundacji Ochrony Zdrowia „Wsparcie” w Białymstoku w dotychczasowym składzie.

Fundacja działa od 2006 r. Została powołana przez sędziów Sądów Apelacyjnego, Okręgowego i Rejonowego w Białymstoku. Jej celem jest niesienie pomocy finansowej ciężko chorym osobom w ponoszeniu kosztów leczenia i rehabilitacji. Fundacja jest nastawiona w szczególności na przyznawanie wsparcia finansowego sędziom, pracownikom oraz referendarzom sądowym związanym z okręgiem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku oraz członkom ich rodzin. Pomoc adresowana jest do wszystkich tych osób, nie zaś tylko tych, które dokonują wpłat na rzecz Fundacji.

Decyzję o jej przyznaniu podejmuje Zarząd Fundacji po rozpatrzeniu wszystkich danych zawartych we wniosku i dołączonej do niego dokumentacji. Górną granicę pomocy wyznacza stan posiadanych przez Fundację środków. Podstawą jej uzyskania jest uzasadniony wniosek ubiegającego się o przyznanie. Do dnia dzisiejszego 100% wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Fundacja finansuje pomoc ze środków, które otrzymuje w darowiźnie. Obecnie dysponuje funduszem w wysokości 172.597,60 złotych. Zarząd i fundatorzy kierują gorące podziękowania do darczyńców, dzięki którym udało się zgromadzić tak wysoką sumę, która pozwoli na udzielenie istotnej pomocy potrzebującym.  

Zwracamy się równocześnie do Państwa o dokonywanie wpłat na konto fundacji, Systematyczne uiszczanie nawet niewygórowanych kwot po 5 -10 zł miesięcznie spowoduje, że fundacja będzie miała większe możliwości udzielenia pomocy potrzebującym. Osoby, które zdecydują się na udzielenie tego rodzaju wsparcia prosimy o rozważenie możliwości złożenia oświadczenia wyrażające zgodę na potrącanie z wynagrodzenia za pracę stosownych kwot.


Szczegółowe informacje osoby ubiegające się o pomoc mogą uzyskać poprzez kontakt na wskazany adres e-mail lub telefoniczny z wiceprezesem Fundacji Grzegorzem Bieniewskim bądź skarbnikiem Fundacji Beatą Daciuk.

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Sąd Rejonowy w Białymstoku: Grzegorz Bieniewski – tel. 85 665 62 76
Sąd Apelacyjny w Białymstoku: Beata Daciuk – tel. 85 743 06 94

Konto:
Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem
17 8774 0000 2601 1309 2000 0010

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....