18 kwietnia 2018 r. został powołany na kolejną kadencję zarząd Fundacji Ochrony Zdrowia „Wsparcie” w Białymstoku w dotychczasowym składzie.

Fundacja działa od 2006 r. Została powołana przez sędziów Sądów Apelacyjnego, Okręgowego i Rejonowego w Białymstoku. Jej celem jest niesienie pomocy finansowej ciężko chorym osobom w ponoszeniu kosztów leczenia i rehabilitacji. Fundacja jest nastawiona w szczególności na przyznawanie wsparcia finansowego sędziom, pracownikom oraz referendarzom sądowym związanym z okręgiem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku oraz członkom ich rodzin. Pomoc adresowana jest do wszystkich tych osób, nie zaś tylko tych, które dokonują wpłat na rzecz Fundacji.

Decyzję o jej przyznaniu podejmuje Zarząd Fundacji po rozpatrzeniu wszystkich danych zawartych we wniosku i dołączonej do niego dokumentacji. Górną granicę pomocy wyznacza stan posiadanych przez Fundację środków. Podstawą jej uzyskania jest uzasadniony wniosek ubiegającego się o przyznanie. Do dnia dzisiejszego 100% wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Fundacja finansuje pomoc ze środków, które otrzymuje w darowiźnie. Obecnie dysponuje funduszem w wysokości 172.597,60 złotych. Zarząd i fundatorzy kierują gorące podziękowania do darczyńców, dzięki którym udało się zgromadzić tak wysoką sumę, która pozwoli na udzielenie istotnej pomocy potrzebującym.  

Zwracamy się równocześnie do Państwa o dokonywanie wpłat na konto fundacji, Systematyczne uiszczanie nawet niewygórowanych kwot po 5 -10 zł miesięcznie spowoduje, że fundacja będzie miała większe możliwości udzielenia pomocy potrzebującym. Osoby, które zdecydują się na udzielenie tego rodzaju wsparcia prosimy o rozważenie możliwości złożenia oświadczenia wyrażające zgodę na potrącanie z wynagrodzenia za pracę stosownych kwot.


Szczegółowe informacje osoby ubiegające się o pomoc mogą uzyskać poprzez kontakt na wskazany adres e-mail lub telefoniczny z wiceprezesem Fundacji Grzegorzem Bieniewskim bądź skarbnikiem Fundacji Beatą Daciuk.

Kontakt:
e-mail: fundacjawsparcie@vp.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Sąd Rejonowy w Białymstoku: Grzegorz Bieniewski – tel. 85 665 62 76
Sąd Apelacyjny w Białymstoku: Beata Daciuk – tel. 85 743 06 94

Konto:
Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem
17 8774 0000 2601 1309 2000 0010

Brak załączników.

Brak informacji o zmianach.