Wyrok utrzymany w mocy

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie wydany w sprawie 70-letniego obywatela Niemiec, który latem 2017r. usiłować zastrzelić żonę (sygn. akt II AKa 171/18).

            Z ustnych motywów wyroku wynika, że sąd odwoławczy uznał apelację obrońcy oskarżonego za całkowicie niezasadną, nie dopatrując się zarzucanych przez skarżącego błędów i uchybień. Wina oskarżonego w zakresie przypisanego mu usiłowania zabójstwa żony nie budzi żadnych wątpliwości. Do oddania przez oskarżonego strzału nie mogło dojść przypadkowo, jak twierdził on w swoich wyjaśnieniach. Przeczą temu zarówno zeznania jego żony, która stanowczo twierdziła, że mierzył on w jej kierunku, jak i opinia biegłego z zakresu balistyki, który w oparciu o zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady wykluczył taką możliwość.

Sąd odwoławczy zaakceptował także wymiar orzeczonej wobec oskarżonego kary łącznej, która w żadnym razie nie może być uznana za rażąco surową, a wręcz przeciwnie, pozostaje stosunkowo łagodna.

 

Wyrok jest prawomocny.

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....