Próba zabójstwa w wigilijny wieczór

          W dniu 2 lipca 2019r., godz. 12.30, s. IV Sąd Apelacyjny rozpozna sprawę oskarżonego o to, że w nocy 24/25 grudnia 2017 roku w małej miejscowości na terenie gminy Ostrów Mazowiecka, w miejscu swego zamieszkania, przewidując możliwość pozbawienia życia i godząc się na to, usiłował dokonać zabójstwa w ten sposób, iż używając noża kuchennego ugodził nim pokrzywdzonego w okolicę podobojczykową lewą, w wyniku czego pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci rany kłutej okolicy podobojczykowej lewej z uszkodzeniem tętnicy piersiowej wewnętrznej lewej i krwotokiem do jamy opłucnowej lewej, stanowiących chorobę realnie zagrażającą życiu, tj. o przestępstwo z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i art. 156 § 1 pkt. 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. (sygn. akt II AKa 120/19).

          Z ustaleń Sądu Okręgowego w Ostrołęce wynika, że oskarżony mieszkał w domu rodzinnym. Jego koledzy wiedzieli, że jest to miejsce, gdzie można w każdym czasie bez przeszkód wypić alkohol. Pokrzywdzony zamieszkiwał w tej samej miejscowości. Obaj mężczyźni utrzymywali kontakty koleżeńskie. W godzinach popołudniowych 24 grudnia 2017 r. w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia umówili się telefonicznie na wieczorne spotkanie w domu oskarżonego. Najpierw podzielili się opłatkiem, potem zaczęli pić wódkę. Po pewnym czasie dołączył do nich trzeci mężczyzna. Gdy pokrzywdzony zdecydował, że wróci do domu, pożegnał się i wyszedł z domu oskarżonego, ale zorientował się że nie ma telefonu i wrócił. Oskarżony, który w tym momencie przygotowywał jedzenie i trzymał w ręku nóż kuchenny, ugodził go w lewą część klatki piersiowej. W wyniku otrzymanego ciosu pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń, które bezpośrednio zagrażały jego życiu. Wymagał on leczenia operacyjnego w trybie pilnym.

          Sąd Okręgowy uznając winę oskarżonego wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności.

          Sąd odwoławczy rozpozna apelację obrońcy oskarżonego.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej....